menu zarejestruj powitania dodaj pojazd
Novol
Obecny czas: 19 Gru 2014, 13:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Renowacja felg
PostWysłany: 19 Gru 2013, 21:14 

Dołączenie: 13 Gru 2010, 18:14
Renowacja felg
Przejdź do artykułu...

Temat postu: Re: Renowacja felg
PostWysłany: 20 Gru 2013, 11:53 

Dołączenie: 11 Cze 2009, 18:11
Doszlo oostatnio do mnie o istnieniu szpachli pod malowanie proszkowe.
Ciekaw jestem czy to prawda. Temat felg byl potrzebny :mrgreen:

PostWysłany: 22 Gru 2013, 00:01 

Dołączenie: 15 Cze 2009, 17:57
Kolejny dobry artykuł :)
Mam tylko kilka słów komentarza odnośnie metody lakierowania proszkowego.

Otóż jest sławiona ze względu na swoją trwałość i sposób wykonania, ale... ma też swoje niewątpliwe wady.
Chodzi o to, że jeśli taka twarda, proszkowa powłoka nam pęknie (a jest dużo mniej elastyczna od zwykłych lakierów "na mokro"), choćby to było bardzo małe pęknięcie, trudne do zlokalizowania. Całość jest na tyle "sztywna", że nie od razu zrobić się odprysk. Jednakże pod pęknięciem materiał będzie miał perfekcyjne warunki do korozji - wilgoć i powietrze dociera, ale nie odparowuje. Z racji tego często element lakierowany proszkowo zanim ujawni swoją korozję może być przeżarty na wylot. Może nie tyczy się to felg, bo są z grubej stali, ale warto o tym pamiętać.
Oczywiście jest to metoda dobra, ma ogromne zalety, ale ma też wady, o których należy pamiętać. Ciężko stwierdzić, która metoda do elementów podwozia jest lepsza, może w ogóle lakiery poliuretanowe? To też dobry temat do dyskusji. Każda metoda ma swoje wady i zalety, zależy, czego chcemy od życia :)
W odpowiedzi na wątpliwości "jeśli ta metoda miałaby takie wady, to nie stosowano by jej w nowych autach". Chodzi o szybkość masowej podukcji, a o to, jak długo dana część wytrzyma nikt się nie troszczy, a na pewno jest to na drugim miejscu.

W każdym razie moje podejście jest raczej takie, że do elementów wnętrza, które nie są obijane kamieniami, nie muszą mieć elastyczności, a w razie czego nie mają warunków sprzyjających korozji - proszek jest świetny, natomiast do elementów zawieszenia raczej kierowałbym się w stronę poliuretanu, choć nie jest to tanie.
Poważnie się też zastanawiam nad ocynkowaniem felg i elementów zawieszenia, ale to znowu ma swoje wady i zalety, a jeszcze zależy to od sposobu ocynkowania :)

P.S. Z tą strzykawką dobry sposób, ktoś mi już o nim mówił :)

PostWysłany: 22 Gru 2013, 12:36 

Dołączenie: 13 Gru 2010, 18:14
Co do strzykawki- ja się posiłkowałem tym (bardzo dobrym) poradnikiem:
http://www.czarprlu.pl/?p=286

PostWysłany: 22 Gru 2013, 13:19 

Dołączenie: 25 Sty 2013, 21:19
Dobre pomysły zawsze warto przekazywać dalej.

PostWysłany: 26 Gru 2013, 22:56 

Dołączenie: 02 Lut 2012, 18:52
CZESIO1958 napisał(a):
Doszlo oostatnio do mnie o istnieniu szpachli pod malowanie proszkowe.
Ciekaw jestem czy to prawda. Temat felg byl potrzebny :mrgreen:

Witam, taki szpachel jest dostępny na rynku, ma go w ofercie firma Novol ,ale produktu należy szukać w dziale przemysłowym INDUSTRY , sam sprowadzałem go do lakierni proszkowych. Jest stosunkowo drogi i wymaga odpowiedniej temperatury schnięcia ,należy stosować się do informacji zawartej w karcie technicznej produktu. Jest na bazie epoksydu co gwarantuje wysoką twardość, do dobra alternatywa dla małych ubytków, nie polecam szpachlowania większych powierzchni , a tym bardziej próby odzyskania skomplikowanych kształtów. W razie pytań dzwoń 509 526 015 Jarek

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina